ارتباط با ما

تلفن: (021)88843007
فکس: (021)88323284

اصالت کالا

شناسه گذاری انبوه (mass serialization ) یکی از روشهایی است که با آن می توان قلم کالای تجاری را در سطح عرضه شناسایی نمود و به واسطه آن سایر خدمات ارزش افزوده را روی کالاها تعریف کرد . در واقع در این روش کالاها مجهز به شماره شناسایی منحصر به فردی خواهند شد که حکم کد ملی را برای افراد حقیقی دارد.

از جمله خدمات ارزش افزوده قابل تعریف روی کالاها ، کنترل اصالت کالا و رهگیری و ردیابی کالا در زنجیره عرضه است.

این فلسفه چنان در دنیای مبارزه با جعل و قاچاق امروزی رونق یافته است که موسسه استاندارد جهانی (ISO) در سال 2012 استاندارد ISO 12931 را بر پایه همین منطق در راستای محافظت از برندها و مقابله با جعل و قاچاق انتشار داده است . (http://www.iso.org/iso/catalogue_detail?csnumber=52210)

نظام ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت بر آن است تا با شناسه گذاری اقلام سلامت محور کشور (وارداتی/تولیدی ) امکان ردیابی و رهگیری آنها را در طول شبکه عرضه مهیا و همچنین به خریداران این امکان را دهد تا با سهل الوصول ترین روشهای ممکن از قبیل ( تلفن ، تلفن همراه و اینترنت ) از اصالت کالا اطمینان حاصل نماید.

از اهداف عمده ای طرح می توان به موارد زیر اشاره نمود :

  • نظارت بر زنجیره تامین، توزیع، عرضه محصولات سلامت محور (دارو و فراورده های طبیعی گیاهی و سنتی، غذا، آرایشی و بهداشتی و تجهیزات و ملزومات پزشکی) در سطح کشور
  • ایجاد نظام رهگیری و ردیابی محصولات سلامت محور در طول زنجیره
  • ایجاد نظام پایش و کنترل کیفی و کمی محصولات سلامت محور براساس آمایش سرزمین در کلیه سطوح
  • ایجاد سیستم واکنش سریع و فراخوان محصولات نامنطبق در سراسر کشور در کلیه سطوحدر این راستا شرکت رمزپوش کلیه خدمات لازم برای این طرح را جهت تولید کنندگان و واردکنندگان به شرح زیر ارائه می دهد:

تولید برچسب های اصالت کالا
ماشین آلات چاپ برچسب اصالت دارای رمزپوش(اسکرچ) و الصاق برچسب بر روی بسته بندی 
تهیه نرم افزارهای تولید اطلاعات برچسب و ساخت فایل های لازم برای سازمان غذا و دارو بر اساس آخرین دستورالعمل ها